O firmie

Firma Transport Ciężarowy Paweł Borkowski powstała w 1990 roku, dysponując na początku samochodami ciężarowymi marki: Star, Jelcz i Liaz. Początkowo nasze działania skupione były na świadczeniu usług transportowych na rynku krajowym. Warunki gospodarcze panujące w Polsce w latach 90-tych, nie pozwalały na dynamiczny rozwój firmy, jednak ambitne działania modernizacyjne w zakresie ulepszania posiadanego taboru, były i są kluczowymi elementami wzrastającej pozycji rynkowej.

W latach 2000-2003 następuje rozwój przedsiębiorstwa. Zakupione zostają ciągniki marki: Renault, Volvo i Mercedes oraz naczepy oplandeczone marki: Śrem, Brandys. Rosnący handel zagraniczny, stopniowe otwieranie granic stały się czynnikami sprzyjającymi rozwojowi transportu międzynarodowego. Firma rozpoczyna świadczenie usług transportu międzynarodowego w oparciu o zezwolenia, realizując przewozy głównie do Szwecji.

Ogólny wzrost gospodarczy w kraju sprzyja inwestowaniu w nowy tabor oraz ulepszaniu procesów logistycznych. Lata 2003-2004 są przełomowym etapem rozwoju przedsiębiorstwa. Właściciel Paweł Borkowski podejmuje kluczową decyzję dotyczącą przyszłości przedsiębiorstwa, zatwierdzając strategię rozszerzenia specjalizacji firmy w zakresie przewozu asfaltów. Firma zakupuje cysterny marki Hendricks i Kaessbohrer. W dalszym ciągu rozwija także transport krajowy i zagraniczny, który zostaje rozszerzony o kraje Unii Europejskiej: Włochy, Anglia, Słowacja, Czechy.
Lata 2005-2009 są kolejnym dynamicznym etapem rozwoju. Inwestując zyski w zakup kolejnych samochodów szybko staliśmy się wiarygodnym partnerem dla wielu firm jak i wielu spedycji z całego kraju.

Firma inwestuje w nowoczesny tabor, który zostaje rozszerzony poprzez zakup nowych:

  • ciągników siodłowych m.in. marki Volvo,Renault
  • naczep: Krone, Koegel i Schmitz,
  • cysterny do przewozu asfaltu: Lag, Feldbinder, Schwarzmuller
  • samochodów ciężarowych z przyczepami

Dodatkowo oferta polegająca na przewozie asfaltów zostaje wzbogacona o kraje U.E., takie jak: Austria, Słowacja, Czechy, Niemcy, Rumunia, Ukraina, Litwa, Łotwa oraz w ostatnim czasie o Bułgarię.

Firma od początku swojego istnienia, kładąc nacisk na maksymalne zabezpieczenie powierzonego ładunku posiada ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika w ruchu krajowym i międzynarodowym, a transport towarów realizowany jest nowoczesnym sprzętem samochodowym obsługiwanym przez doświadczonych kierowców. Bezwzględne przestrzeganie czasu pracy kierowców i przepisów BHP gwarantuje terminową i bezpieczną realizację każdego zlecenia w zakresie transportu ładunku a minimalne rotacje i wieloletnie doświadczenie kierowców i spedytorów gwarantuje wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

parallax background

KONTAKT

Biuro / adres do korespondencji